Täpsustamata mittetoksiline struuma 21.10.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Palun seletage, mida tähendab diagnoos ``täpsustamata mittetoksiline struuma``Diagnoosi sain endokrinoloogilt, eelnevalt tehti vereproov ja UH, mis olid korras. Jääb just selgusetuks sõna ``täpsustamata``Kas polegi võimalik rohkem uuringuid teha, et asi saaks selgeks? Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Oleksite oma küsimuse pidanud esitama Teid uurinud endokrinoloogile. Mina ei tea kahjuks ei teie hormoonanalüüside ega ultraheliuuringu tulemust. Nii ei saa ma ka otsustada, kas on veel täpsustamist vajavaid aspekte või on tegelikult olemasolev info juba täiesti piisav.
Kui kõik tegelikult tõepoolest korras oli, ei tohiks mingist struumast üldse juttu olla (struuma tähendab suurenenud kilpnääret), vaid tegemist on täiesti terve kilpnäärmega.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.