Kaalulangus ja alatemperatuur 03.10.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on diagnoositud kilpnäärme alatalitlus,võtan el-tyroksiini 100 mg, samuti on diagnoositud südame isheemiatõbi, paigaldatud stent ja mingi siirik, samuti põen reumatoidartriiti. Kaalulangus algas peale stendi paigaldust, poolteist aastat tagasi-igal kuul kilo või poolteist, samuti on pidev alapalavik-35-35,8. Siiani pole ükski arst osanud kaalulangust seletada, äkki oskate Teie? Miks kaal langeb ja miks on pidev alapalavik? Samuti on mul diagnoositud borrellioos, olen käinud endokrinoloogi juures-midagi erilist ei leitud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teid nägemata ja kõiki asjaolusid tundmata ma küll meili teel diagnoose ei pane. Koronaararterite stentimine ei tohiks kaalulangust põhjustada. Samuti annab hüpotüreoos pigem kaalutõusu kui langust. Kaal võiks põhimõtteliselt langeda, kui L-türoksiini annus on liiga suur, kuid seda peaks hormoonanalüüs siis ka näitama.
Pigem võiks probleemi kõne alla võtta reumatoloogi juures. Võib-olla põhjustab mõni reumarohtudest isutust jne.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.