Häälepaela parees 02.04.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas sellele pareesile on mingi ravim ka olemas või tuleb teha uus lõikus?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui kilpnäärmelõikuse käigus on tekinud häälepaete parees (ühe- või mõlemapoolne), soovitan pöörduda abi saamiseks nina-kurgu-kõrvaarsti poole. Uus lõikus kahjuks midagi ei anna, kuid vajadusel võib häälepeala stabiliseerida või teatud harjutustega õpetada paremini häält juhtima ja hingama.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.