Väga madal hea kolesterooli väärtus 09.04.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Sain arstilt vastuse, et mul on väga madala hea kolesterooli väärtuse. Millest see võiks tulla ja milliseid tagajärgi sellega võib saada? Kuidas seda muuta?

Heade soovidega!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegemist on tõenäoliselt päriliku kolesterooliainevahetuse iseärasusega, mis sageli esineb nn. metaboolse sündroomiga isikutel, keda keskeast alates ohustavad ülekaal, vererõhu tõus, suhkurtõbi ja kusihappe tõus. Ravimeid nn. hea kolesterooli (HDL) taseme tõstmiseks turul ei ole. Olulised on lihtsalt terved eluviisid - normkaalus püsimine, tervislik toitumine, piisav füüsiline koormus. Hea ja halva kolesterooli vahekord on soodsam taimsetes rasvades ja kalas - seda tasuks toitumisel arvestada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.