Kas saaks selgitada analüüside vastust? 26.05.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere taas,
tänan vastuse eest, sain nats järjekordselt targemaks. Arvasin kogu aeg, et mul on alatalitlus, kuna mingid näitajad olid nii madalad ning kui sai küsitud, mis ta mul on, siis öeldi, et ei üks ega teine, kuid peale vereproovi andmist millegipärast pidin kohe hakkama ravimit kasutama, polnud võimalik seda arsti kätte kuidagi moodi saada, aga see selleks...küsimused viimase verepr.kohta, kirjutan tulemused ning kas oleks võimalik seletada, mis need on ja kas korras?! Hemogramm: wbc 8,2 (3,5..8,8 E9/L),rbc 4,49 (3,9..5,2 e12/L),hct 37 (35..46%),mcv 83,3 (82..98fL),mch 28,3(27..33 pg),mchc 340(317..357 g/L),plt 340 (145..390 E9/L)
s,p-TSH 0,1 (0,27..4,20 mU/L),s,p-vaba T4 7,6 (12..22,0 pmol/L),s,p- Vaba T3 3,52 (3,10..6,80 pmol/L)
Nii palju nagu ma aru olen saanud, on see esimene rohi aidanud, mõned tulemused head võrreldes eelmisega...

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kliiniline vereanalüüs on korras. Hormoonanalüüsides on võrreldes varasemaga oluline paranemine. Tiotiili annuse vähendamine arsti poolt oli kõigiti asjakohane. Ka ületalitlusest tingitud vaevused peaksid juba taanduma. Ravi tuleb siiski jätkata veel kuid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.