Lümfisõlm 10.05.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, esitasin siin paar päeva tagasi küsimused seoses muhuga kilpnäärmel. Täna käisin siis uuesti perearsti juures. Vereanalüüs näitas, et hoopis lümfisõlme põletik ja veres näitas rauda 4.9. Kui on lümfisõlmes põletik, siis kas see on normaalne, et siis kilpnäärmesse tekkis muhk. Muidu mul lümfisõlmes valusid ei ole. Neelata ka valus ei ole ja rauatablette hakkasin sööma, kuna arst ütles et 4.9 rauasisaldus on liiga väike veres ja vereanalüüs näitas, et kilpnääre on mul korras.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere taas!
Nagu aru saan, osutus muhk Teie kaelal hoopis lümfisõlmeks ja kilpnäärmehaigust Teil polegi? Igaks juhuks tuleb siiski ära oodata ka ultraheliuuringu tulemused. Rauavaegus on omaette krooniline probleem, see lümfisõlmi ei suurenda.
Lümfisõlmede suurenemisega jääte jälgimisele perearsti juures, kes püüab lümfisõlmede suurenemise põhjust selgitada ja suunab vajadusel spetsialisti (hematoloogi, nina-kurgu-kõrvaarsti) vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

UH tulemused

Tere!
Diagnoositi kilpnäärme alatalitus Juulis. Käisin tasulisel UH kuid lahkusin enne Eestist kui arstile sain. Oskate te ehk seletada mis UH vastus näitas? Olen väga mures selle lümfisõlme osa ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Rasvhiilusega 5mm-ne lümfisõlm on igati normaalne lümfisõlm. Ultraheli uuringu tulemus on igati tüüpiline autoimmuunsele kilpnäärmehaigusele, mis on ka alatalitluse põhjuseks.
Tervitades,
Loe edasi

Suurenenud lümfisõlm paremal lõua all

Tere

Mul on ca 1 kuu olnud paremal lõua all lümfisõlm suurem,kui tavaliselt. Valus ei ole. Enesetunne on ka juskui hea v.a tohutu väsimus ja rammestus just õhtuti,jõud kaob täiesti ära.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Siin on küsimus küll veidi valesti adresseeritud. Lümfisõlmede suurenemisel ei ole endokriinhaigustega tavaliselt mingit seost. Soovitan pöörduda perearsti poole ja teha vajadusel vereanalüüs ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: