Väsimus, jõuetus, kaalutõus, halb mälu 18.04.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kaebused järgmised.: Väsimus, jõuetus, temp 34,5, mälu halb, unustamine (vahel küsin ühe telefoni kõne ajal sama asja 3 korda, unustan poole jutu pealt, millest rääkisin jne), pidev janutunne - tarbin palju vedelikku (5 liitrit päevas), närvilisus. Peaksin vist veel mainima, et sünnitasin 6 kuud tagasi ja olen imetav ema, kuid laps saab pakitoitu, kuna piima vähe (juba alates 1. kuust). Rasedusega lisandus 30kg, kehakaal peale sünnitust langes 12kg, nüüdseks see kõik tagasi tulnud ja kaalun enam-vähem sama palju kui viimasel raseduskuul, st kaalu siis 6 kuuga 8kg lisandunud.
Kurtsin oma väsimust perearstile, tehti vereproov ja peale seda suunati endokrinoloogile. Kuna sinna aega ja perearst ütles, et mu proov uskumatu, sooviksin ka Teie arvamust.
Minu proovi näidud siis(ise ei saa ma siit midagi aru):
S-ALT 11U/L
S-ASO 267 IU/L
S-Chol 6,4mmol/l
S-Crea 94 umol/l
S-CPR 0,7mg/l
S-Cluc 4,5 mmol/l
S-HDL 1,67 mmol/l
S-LDL 4,51 mmol/l
S-Trigl 1,29 mmol/l
S-TSH >100,0 mlU/L
S1-AST 29U/L
Veresuhkur 3,9

Vastust ootama jäädes!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teil on tekkinud tõenäoliselt sünnitusjärgselt kilpnäärme kroonilise põletiku ägenemine ja selle tõttu kilpnäärme alatalitlus. Vaja oleks asendusravi sünteetilise kilpnäärmehormooniga, mida võib põhimõtteliselt alustada ka perearst, kui endokrinoloogile on kuudepikkune järjekord. Teie analüüside alusel oleks vajalik annus 100 mcg päevas. Siis paraneb ka Teie enesetunne. Endokrinoloogile tuleb aga minna kindlasti ja kilpnäärmehormoone lähema poole aasta jooksul paarikuulise intervalliga kontrollida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.