Hormoonanalüüsid 04.02.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mulle tehti hormoonanalüüse, need olid:
TSH 2,73 ja FT4 10.4. FT4 on nii piiri peal, mis mulle ka muret valmistab. Küsin üle, kuidas Teie neid tulemusi kommenteerite, kas on kõik normis?
Kas nende tulemused võivad ka kõikuda?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Eelkõige paluge oma uuringutulemusi kommenteerida ikka uuringut määranud arstil. Tema teab asjaolusid, mida mina paljaste numbrite alusel kuidagi teada ei saa. Üldiseks kommentaariks - tavaliselt tähenab kombinatsioon normis TSH ja normi alumisel piiril FT4 kilpnäärme normtalitlust. Harvaesinevaks võimaluseks on veel hüpofüüsi puudulikkus, kuid sel juhul peaks Teil peale kilpnäärme olema tekkinud probleeme ka teistes valdkondades (näiteks peaksid olema lakanud menstruatsioonid). Kindlasti võivad hormoonnäitajad normi piirides ka kõikuda ja kõiguvadki.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.