Diagnoosi E06.2 tähendus 21.11.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, endokrinoloog pani mulle diagnoosiks: Krooniline türeoidiit mööduva türeotoksikoosiga (E06.2)
Ta ei selginud mulle midagi. Kas te saaksite selgitada selle diagnoosi tähendust. Sest nagu ma saan aru, see on ju elu lõppuni.

Tänan.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegemist on kilpnäärme autoimmuunse haigusega, mis põhjustab aeg-ajalt mööduvat ületalitlust. Tegemist on päriliku eelsoodumusega kroonilise tõvega, mis vajab ravi üksnes hormonaalse kõrvalekalde korral. Vajalik on eluaegne jälgimine endokrinoloogi (kui hormoonid korras, ka perearsti) juures, külastuste sagedus vähemalt 1 kord aastas.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.