Laisad neerupealised 2 12.11.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Suur tänu vastamast, doktor!!
Täsustan oma eelmise kirja andmeid ("laisad neerupealised"). Olen saanud sarkoidoosi tõttu korduvalt prednisolooniravi- viimane ägenemine oli 1998.dets-1999.a.märts, kus ravi alustati doosiga 30 mg ja lõpetati 5mg. 2005.a.alguses sain 3 nädala jooksul Medroli (4mg*2), kuna mul oli mitu aastat kestnud madal palavik. Sarkoidoosi ägenemist kopsutohtrid ei tuvastanud. Lisan siia vereproovi andmed: TSH 1.11;ACT 2.91;COR 136(138-690)nmol/l;V.Na 137:V.ca 2.06. Ja arsti otsus: neerupealise puudulikkuse kahtlus. Mäletan nooruseajast( tükk aega enne sarkoidoosi diagnoosimist) endokrinoloogi ütlust, et neerupealiste hormoonide näiitaja on normi alumistes piirides.
Tegelesin ka aktiivselt spordiga (jooks, aeroobika), aga viimasel on see nõrkuse tõttu võimatu. Vererõhk on 90/70.
Doktor, palun Teie kommentaari täpsustatud andmete alusel
Suur tänu!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Sain aru, et peale 2005.a. pole Te sarkoidoosi raviks enam medroli saanud. Kui vaevused ja hormoonnäitajad viitavad kroonilisele neerupealiste puudulikkusele, tuleb korrektseks diagnoosimuseks ära teha stimulatsioonitestid. Kui neerupealiste puudulikkus kinnitust leiab, vajate eluaegset asendusravi ja jälgimist.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.