Haige kilpnääre 11.09.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Aasta tagasi hakkas mul kurgus pooma ja ma pöördusin endokrinoloogi poole. Seal vaadati mu kurku ultraheliga ja öeldi, et kilpnääre haige. Pidi olema alles suhteliselt väike ja ei midagi hullu. Kirjutati L-Thyroxini. Poomine kadus alles pikema aja jooksul ja vahel ka andis enda olemasolust märku. Nüüd, nädala jooksul, on asi taas päris hulluks läinud.
Lööb kurgu paiste, aga seekord koos valudega. Valud löövad rinna piirkonda, kurku ja pähe. Tunnen, et keha ei saa korralikult hapnikku kätte. Ma nüüd ei tea, kas kõik need valud rinnus jne on tekitatud nüüd kilpnäärme poolt või võib mul olla juba midagi muud viga?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt on Teie kilpnäärmehaiguse nimeks krooniline autoimmuunne türeoidiit ja sellest on tingitud ka kilpnäärme alatalitlus, mille tõttu saate asendusravi L-türoksiiniga. See haigus võib küll põhjustada mõnesugust ebamugavustunnet kõri piirkonnas vahetevahel, kuid valu, paistetust ja hapnikuvaegust mitte kunagi. Soovitan pöörduda oma perearsti vastuvõtule. Võib-olla on tegemist tavalise kõripõletikuga vms.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.