Rasedus ja veresuhkur 07.11.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 34. nädalat rase. Minu veresuhkur kõigub pidevalt (mõõdetuna hommikul tühja kõhuga) 5,2 ja 5,8 mmol/l vahel. Kas selline kõikumine jääb normi piiridesse? Diabeeti diagnoositud pole, küll aga on lähisugulaste hulgas II tüübi diabeetikuid.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan konsulteerida Teie rasedust jälgiva arstiga. Tõenäoliselt oleks vajalik mõõta hommikuse tühjakõhu veresuhkru väärtust veeniverest (plasma veresuhkur). Tõenäoliselt tehti Teile 24.-26. rasedusnädalal suukaudne glükoosi koormustest. Kui see oli normis, ei tohiks siiski diabeediga tegemist olla. Igal juhul võiksite magusatarbimist piirata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.