käte suremise seos kilpnäärme talitlusega 21.08.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Aitäh vastuse eest. Leidsin internetist, et Ida-Tallinna Keskhaigla pakub ravipaketti: Paketi üldtutvustus
Käte väsimus, öine käte suremine, kätevalu või sagedasest arvutiga töötamisest väsinud käed - kõik need probleemid võivad viidata surevate käte sündroomile, mis väljendub nn. " sipelgate jooksmise tundena sõrmeotstes" Käte väsimine vajab eriarsti konsultatsiooni, uuringuid ja vajadusel ravi. Tegemist võib olla karpaalkanali sündroomiga, kilpnäärme alatalitlusega või kaltsiumipuudusest tekkinud ainevahetushäiretega.
Kuna viidatakse kilpnäärme alatalitlusele, siis arvasin, et radiojoodravi tagajärjel on alatalitlus tekkinud ja see annabki käte suremise tunde ja valud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Käte suremist võib põhjustada pikaajaline ravimata kilpnäärme alatalitlus. Kindlasti ei teki käte suremine peale radiojoodi kujuneva alatalitluse esmase tunnusena. Hoopis tõenäolisem põhjus on karpaalkanali sündroom.
Kui käte suremine tõepoolest muret teeb, soovitan Ida-Tallinna Keskhaigla ravipaketti kasutada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.