pulseerivad hormoonid 24h uriinis 03.11.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Kas Eestis on võimalik määrata pulseerivaid hormoone, nt kasvuhormooni, 24h uriinis ? Vereanalüüsid nende kohta väärtuslikku infot ei anna.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kasvuhormooni 24t uriinis Eestis määrata ei saa (ega tehta seda tegelikult ka mujal kuigipalju). Kasvuhormooni sekretsioon on tõepoolest pulseeriva iseloomuga, kuid sellest saab adekvaatse ülevaate IGF-1 määrates. Tegemist on peamiselt maksas kasvuhormooni mõjul toodetava insuliinitaolise kasvufaktoriga, mille sekretsioon on püsiva iseloomuga ja vastab kasvuhormooni sekretsiooni keskmisele tasemele. IGF-1 saab määrata ka Eestis ja kasvuprobleemide korral endokrinoloogid seda alati teevadki. Lisaks tehakse ka kasvuhormooni sekretsiooni stimulatsiooni teste (stimulantideks füüsiline koormus, arginiin, insuliini abil esile kutsutud hüpoglükeemia jne.), mis samuti on kasvuhormooni vaeguse diagnoosimiseks vajalikud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

kilpnääre ja süda!

Mul on järgmine mure, nimelt on kilpnääre haige ja hetkel saan tiotili ravi, samal ajal on jätkuvalt probleem , et süda läheb nö. rütmist välja.
Ka täiesti rahulikult istudes teeb teine kord sellised ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kilpnäärme ületalitlus pole kindlasti haigus, mille puhul peaks elu lõpuni ravimeid võtma. Tiotiiliga peaks hormoonid korda saama 1-2 kuu jooksul. Seda esiteks.
Kui Teil seisab ees üldnarkoosiga ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: