Südamekloppimine ja valud rinna piirkonnas. 18.12.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 32a.naine.Paar kuud tagasi pöördusin kiirabisse öösel tekkinud väga halva enesetunde ja südame kloppimise kaebusega. Kuna mul on varem diagnoositud kilpnäärme suurenemine,siis kahtlustati kilpnäärme talituse häiret .Pereaarst suunas mind Tartu endokrinoloogiakeskusse,kus tehti analüüsid. Analüüside tulemusel diagnoositi kilpnäärme ületalitus.Raviks määrati "tiotil"nimeline ravim,mida pean võtma 50mg-2korda päevas. Olen seda ravimit tarvitanud 1,5kuud,kuid endiselt esineb öösiti südamekloppimist ja väga halba enesetunnet.
Seoses sellega kontrolliti ka südame tööd ja diagnoositi rütmihäired. Kas need nähud võivad olla tingitud kilpnäärme ületalitusest või on oht,et põen ka südamelihaste põletikku?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui olete 1,5kuud saanud türeostaatilist ravi, on aeg teha korduv hormoonanalüüs. Analüüs näitab, kas ravi on olnud tulemuslik ja kas hormoonid on normaliseerunud. Kui kõik on korras, kuid rütmihäired siiski püsivad, võib sellel tõepoolest olla ka kilpnäärmeväliseid põhjusi (näiteks südamelihase põletik).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.