5-aastase lapse kaal ja kasv 22.11.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tütar on 5 a ja 6 k vana. Pikkust 125 ja kaalu 34 kg. Pikkusesse kasvamist muidugi kinni panna ei saa aga kas peaksin juba nüüd muretsema tema küllalt suure kaalu pärast. Sööb ta minu arust üsnagi tervislikult ja liigub ka palju. Kas on põhjust pöörduda lasteendokrinoloogi poole?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan esmalt rääkida oma perearstiga ja tõepoolest korra lasteendokrinoloogi vastuvõtul ära käia. Ülekaalulisus on järjest suurem probleem ka eelkooliealiste laste hulgas ja kuigi loodetavasti on laps terve, saate spetsialistilt soovitusi ja nõuandeid, kuidas lapse ülekaaluga edaspidi toime tulla.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.