südamehaigus+kasv? 21.01.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen nelja-aastase poisi ema. Lapsel avastati 2 aastaselt südamerütmihäired (Wenkebachi perioodika+ Moritz). Poiss saab veebruari lõpus 5 aga kasvu poolest (~105cm) pakutakse talle maksimaalselt 2- 2,5 aastat.
Lugesin netis artikklit et südamehaigus võib põhjustada anomaalset kasvu aeglustumist ja tahaksin teada on mul põhjust muretseda?
Ise olen ~165cm lapse isa ~180cm.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan kindlasti pöörduda lasteendokrinoloogi poole Tartu Ülikooli Kliinikumis või Tallinna Lastehaiglas.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.