lühikasvulisus 20.11.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Kas Eestis on võimalik loomulikul lühikasvulisel kuidagi kasvu parandada?

Lugupidamisega,
Mart

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Eestis (ka enamuses EL maades) on kasvuhormoonravi näidustatud üksnes kasvuhormooni defitsiidiga isikutele. Lisaks ei anna kasvuhormoon täiskasvanute puhul ka pikkust suurendavat efekti, sest toruluude kasvutsoonid on koos suguküpsuse saabumisega luustunud.
Teistel meetoditel pikkuskasvu parandamisega ei ole lähemalt kursis.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.