Lühem kasv 20.03.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen kohe 18aastaseks saav neiu ning muret valmistab minu kasv (u 155 cm). Sooviksin kindlasti kasvada 5-10 cm. Tahaksin teada kõiki võimalusi, et olla pikem. Samuti tahaksin teie käest teada, kas Eestis viiakse läbi kasvu pikendavat operatsiooni, kui jah, siis mis oleks teenuse hinnaks ja millised riskid mind ees ootavad?

ette tanades
B.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie vanuses (oletan, et olete suguliselt kõigiti harmooniliselt arenenud ja menstrueerite regulaarselt) EI OLE mingi ravimi toel enam võimalik kasvada, sest toruluude kasvutsoonid on suguküpsuse saabumisel sulgunud. Kasvu pikendavaid operatsioone ei tehta Eestis samuti (ei tea, et neid ka kusagil mujal tehtaks) ja ei kujuta arstina õieti ette, kuidas selline lõikus peaks toimuma.
Kasv 155cm ei ole naise jaoks tegelikult mingi arvestatav lühikasvulisus ja soovitan siiralt oma kasvuga leppida ja arvatav puudus eeliseks mõelda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.