kuidas toituda 18.11.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere mul on vegetodüstooniailminguga insuliini sekretsiooni ebaadekvaatsus sekretsioon väga tugev ja kestvam mis tingib reaktiivse hüpoglükeemia 3 4tundi peale sööki selle hinnangu tegi endokrinoloog peale glukoosi testi diagnoosiks kirjutas arst autonoomse närvisüsteemi täpsustamata haigusseisund palun selgitada seda diagnoosi ja kuidas pean edaspidi kalorei arvestama aitäh vastamast angela

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei tunne ma sellist haigust. Selgitusi peate paluma Teile diagnoosi pannud endokrinoloogi käest. Söögijärgset veresuhkru langust esineb teatud süsivesikute ainevahetuses osalevate ensüümide kaasasündinud defitsiidi korral (veresuhkru langused tulevad ilmsiks juba lapseeas) või maooperatsiooni läbiteinud patsientidel, kellel toit jõuab liiga kiiresti maost peensoolde.
Harukordsetel juhtudel on kirjeldatud ka nn. alimentaarset hüpoglükeemiat, mis on tingitud varasest hüperinsulineemiast kiiresti tõusvate veresuhkru väärtuste taustal söögi ajal või inkretiinhormoonide (soolestiku peristaltikat ja insuliini/glükagooni sekretsiooni mõjutavad hormoonid) ülemäärasest sisaldusest. Sel juhul soovitatakse raviks kiiresti imenduvatest süsivesikutest (magusamaitselistest toitudest) loobumist ja akarboosi, ravimit, mis aeglustab süsivesikute imendumist).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.