suhkruhaigus 24.10.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

olen rase ja mul avastati suhkruhaigust.kuidas seda ravitakse ja kuidas see võib mõjuda lapsele keda ma ootan?

ootan väga teie vastust...liisa!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Rasedatel ravitakse suhkurtõbe kergetel juhtudel magusavaba dieediga, tõsisematel juhtudel insuliini süstetega. Oluline on oma veresuhkruid pidevalt jälgida ja taotleda nii normilähedasi väärtusi kui vähegi võimalik. Sel juhul kulgeb rasedus normaalselt ja risk lootele on minimaalne. Teie suhkurtõbi lapsele ei pärandu. Kergematel juhtudel veresuhkrud normaliseeruvad peale sünnitust, kuid diabeet võib taas avalduda järgnevate raseduste ajal.
Kuulake tähelepanelikult oma arsti nõuandeid ja ärge kõhelge küsimusi esitamast. Iga rasedus kulgeb eripäraselt ja selleks, et anda asjalikke soovitusi peab kõiki asjaolusid tundma.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.