kilpnäärme kasvaja 07.10.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!Selline probleem,et on juba pikkemat aega sellised vaevused nagu sûdamekloppimine,kôrgenenud vererôhk,pigistustunne kôris.Olen teadlik,et sellised sûmptomid vôivad ûkskôik mis haigusega seotud olla,kuid kas pole vôimalik,et hoopis kilpnääre.Kilpnääret pole kunagi uuritud,olen 45aastane naine.Ôel avastati alles hiljuti,et kilpnäärmes on 4 väikest kasvajat.Tahaks kûsida,kas on vôimalik,et see on päritav oma vanemate poolt,sest ema samuti pole uuringutel käinud(on olnud samuti ûsna närviline ja rahutu) Tänan!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan pöörduda oma vaevustega perearsti poole. Närvilisus ja rahutus ei ole kilpnäärmehaiguse sümptomid (kuigi nad ületalitluse korral mõnikord esinevad). Kõrgenenud vererõhk vajab kindlasti tähelepanu ja võib-olla esineb Teil ka südamerütmihäireid, mida tuleks ravida. Uuringute käigus pööratakse kindlasti tähelepanu ka kilpnäärmele ja esmased kilpnäärmeuuringud teeb ära perearst.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.