Kõrge TSH 04.05.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu TSH on 53,2. Kui kõrge see teoreetiliselt üldse olla enam saab, kui normiks loetakse 0,4-4,0
Kui tõsine on minu olukord ja kas on üldse mingit lootust paranemisele, kui olen 64-aastane ja hädas liigese- ja kaaluprobleemidega juba aastaid.
Ravi olen saanud alles 3 nädalat, seda kohaliku endokrinoloogi juures ( 100 mikrogrammi L-Thyroxini päevas)

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teil on tegemist kilpnäärme alatalitlusega ja saategi juba asendusravi L-türoksiiniga, nagu peab. Annus on alustamiseks täiesti piisav. TSH langus normi piiridesse võttab aega kuid ja seetõttu pole mõtet uut hormoonanalüüsi teha enne 3 kuu möödumist. Kui siis on hormoonid korras, jätkate L-türoksiini samas annuses, kui mitte, vajab annus veel veidi timmimist.
Teie liigese- ja kaaluprobleeme L-türoksiin paraku ei lahenda, sest need pole seotud kilpnäärme alatalitlusega. L-türoksiini peate võtma kogu ülejäänud elu, sest tegemist ei ole ravi, vaid hormoonasendusega, ja kilpnäärme talitlus on pöördumatult lakanud. Kui L-türoksiini annus on parajaks timmitud ja hormoonid korras, peate endokrinoloogi külastama ja analüüsi andma 1 kord aastas.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.