Klipnäärme alatalitus 15.08.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Sooviksin teada, kas minu näidud viitavad kilpnäärme alatalitusele:

Analüüs 11.08.2017

TSH: 2,44mlU/L

fT4: 16,6 pmol/L

TPO igG: 74kIU/L

Lugesin, et TPO normiks on 34, aga mul 74, kas see vajab ravi? Kas kõrgem TPO näit mõjutab tulevikus rasestumist?

Vereanalüüs tehti ka veebruaris 2017, siis oli TSH näit 7,15 ja fT4 13,9 aga analüüsi hetkel oli mul tugev kurgupõletik. Perearst väitis, et sellepärast oligi eelmine kord TSH näit kõrge, kas see väide on tõene?

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
11.08.17 tehtud analüüsid kilpnäärme alatalitlusele ei viita - talitlus on korras. TPO tiitri umbes 2x tõus viitab autoimmuunsele türeoidiidile - vajate regulaarset jälgimist perearsti juures - TSH määramine 1x aastas. Rasestumist TPO tiitri kõrgus ei mõjuta. Miks TSH näit veebruaris kõrge oli, ma ei tea (FT4 oli korras) - autoimmuunse türeoidiidi korral võib esineda TSH vähest tõusu ka kilpnäärme normtalitlusega isikutel.
Tervitades,
dr. Anu Ambos