Kasv? 16.03.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen noormees, sain just 18 ja pikkust on 167 cm, ühesõnaga mitte eriti palju. Ema on 159 cm ja isa 177 cm, niiet eeldust veidi veel kasvada nagu oleks. Samas murelikuks teeb asjaolu, et viimased 2 aastat pole pikkust peaaegu üldse juurde tulnud. Ka näiteks käed (käelabad ja sõrmed) on mul väiksemad kui ükskõik millisel teisel poisil, keda ma tean, ka noorematel (nooremal vennal näiteks on suuremad käed).
Kas on lootust sellises vanuses veel kasvada? Tõenäoliselt olen eakaaslastest arengus maas (näiteks paljud sõbrad ajavad juba ammu habet, mul pole veel erilist tarvidust). Kas on kuidagi võimalik lasta kontrollida, kas ma veel kasvan (kasvuplaadid või mis iganes)?

Ilusat kevadet Teile!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan pöörduda perearstile ja paluda saatekirja endokrinoloogile. Meili teel on raske otsustada Teie füüsilise arengu üle ja tõenäoliselt oleks vaja teha ka täpsustavaid uuringuid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.