Ainevahetuse probleem 30.12.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 25a vana neiu. Mure järgmine, ei oska enam miskit peale hakata. Terve elu olen teinud sporti ja toitunud normaalselt, kuid nüüd on järsku tekkinud kaaluprobleemid. Umbes 3a tagasi kasutasin beebipille, mille süüks kõike ajasin, kuid sellest nüüd juba piisavalt aega möödas. Eriti viimasel aastal on kaal järsult hakanud tõusma, nüüdseks juba 15 kg. Teen 2-3x nädalas aktiivset trenni, söön tervislikult ja mitte hilja õhtul, joon iga päev u 1l vett. Probleem selles, et mitte midagi ei tule enam välja, kui joon ära kasvõi 10l vett, välja see enam-vähem ei tulegi, sama toiduga. Mida teha, muid kaebuseid ei ole kunagi olnud ja ka kaaluprobleeme mitte iial, alati olen olnud kõhna. Sellest kõigest juba tugev depressioon.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei oska Teie mure suurust hinnata. Ei tea, kui pikk olete ega seda, palju kaalute. Kas kaalutõus on ainus mure või on ka muid vaevusi?.
Uriini hulga üle otsustamiseks proovige oma tavapärase vedelikutarbimise juures ükskord ära mõõta oma ööpäevane uriini kogus. Normaalne on ca 1,5 liitrit. Inimene ei ole sõel, et niipalju kui sissa kallad, ka kohe läbi tuleb. Vedelikku kaotab organism ka higistades (trenn!) ja hingates.
Kui mure tõesti suur ja lausa depressiooni tekitab, soovitan esmalt kurta perearstile ja teha esmased analüüsid (kontrollida ka neerude talitlust). Kui vaja suunab peretohter edasi endokrinoloogi juurde.
Tervitades ja mõnusat aastalõppu soovides,
dr. Anu Ambos.