insuliini resistentsus? 25.10.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Sain selle diagnoosi mõni aeg tagasi,mida see õieti tähendab ja kas mind ootab kindlasti ees diabeet?Tänades Anne.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Insuliinresistentsus pole haigus, vaid kudede pärilikult või elupuhuselt omandatud iseärasus. Kudede tundlikkus insuliinile on vähenenud ja veresuhkru normis hoidmiseks tuleb kõhunäärmel toota insuliini ülehulkades. Insuliinresistentsus on eelduseks 2. tüüpi suhkurtõve kujunemisele, kuid kindlalt väita, et haigeks jääte, ei saa. Kui suudate vähendada ülekaalu, hakkate rohkem liikuma, hoiate korras oma vererõhu ja kolesterooli näitajad, on Teil hea võimalus suhkurtõbe vältida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.