lühike kasv 16.03.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen umb 155cm, 50 kg ja peagi 18a saav noor neiu. Paar a tagasi käisin endokrinoloogi juures, kes ilma põhjalikku läbivaatust tegemata, vereanalüüsi võtmata pani mulle umbmäärase diagnoosi,et mul on kilpnäärme alatalitluse 1.aste. Küsisin,kas selle jaoks saab midagi teha ning kas mulle on võimalik millegagi pikkust juurde venitada, sain vastuseks :"ei" peaksin uuesti endokrinoloogi juurde minema:s

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt peate uuesti arsti poole pöörduma, sest kilpnäärme osas on vaja selgust. Kui on tõepoolest tegemist alatalitlusega, vajab see ka ravi.
Teie pikkuse suhtes olen skeptiline. Menstruaaltsükli käivitumisega tõuseb suguhormoonide tase nii kõrgele, et kasvutsoonid luudes kiirelt sulguvad ja pikkuskasvu enam ei lisandu. Teie vanust arvestades, on Teil menstruatsioonid juba mitu head aastat ja kasvamise perspektiiv olematu. Siin ei aitaks isegi kasvuhormooni manustamine.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.