Kasvamine 02.06.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Ma olen 15 aastane tüdruk ja 153 cm pikk. Mind ennast häirib see väga, et ma nii lühike olen. Tahaksin teada, et kas oleks võimalik kuidagi pikemaks kasvada?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui menstruatsioonid on alanud ja toruluude kasvutsoonid sulgunud, on kasvuvõimalused minimaalsed. Igaks juhuks võib teha röntgenülesvõtted kämblaluudest luulise vanuse määramiseks. Oluline on ka Teie pärilik taust. kui emb-kumb vanematest on lühikasvuline, on Teie kasv tõenäoliselt normi variant. Igaks juhuks võiksite kurta oma muret perearstile, kes vajadusel suunab uuringuteks lasteendokrinoloogi juurde.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.