veresuhkru tase liiga madal? 05.01.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tänan vastuse eest ja vastan ka Teie küsimusele minu kaalu kohta.
Mulle on pigem iseloomulik kaalu kõikumine - nädalas 3 kg alla või juurde võtta on täiesti tavaline nagu ka see et pooleaastaste tsüklitega kaalun kas 65 või hoopis ligi 50 kg, olen 172cm pikk(selline kaalu kõikumine on mulle iseloomulik viimased kuus aastat).
Nälg on mul iga mõne tunni tagant. Viimasel ajal ärkan hommikuti juba kella viie ajal närvilisena ja näljasena aga samas ei saa ma süüa sest juba mõte toidule ajab südame väga pahaks. Ka iiveldustunne hommikuti on kestnud juba mitmeid aastaid.
Paljud toidud on mulle üldse vastuvõtmatud, näiteks rasvane ja üldjuhul ka magus.
P.s.
Palusin teie arvamust antud küsimuses seetõttu,et dr. Budd i raamatus kirjeldatud sümptomid langesid kokku minu omadega 95%. Kindlasti lähen arsti juurde ja annan ka vereanalüüsi.
Siiralt tänades,
neiu 21.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Niisiis, kõigepealt tühjakõhu veresuhkur! Edaspidi vajadusel mao-sooletrakti uuringud (selgitamaks hommikuse iivelduse põhjusi), kilpnäärmehormoonid. Kui viga ei leita, soovitan konsulteerida psühhiaatriga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.