Veresuhkru tase 18.01.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere Lp Arst !! Olen 21 aastane mees ja oleks veresuhkru kohta üks küsimus ,et mul möödeti möni aeg tagasi hommikul veresuhkrut näpu otsast apteegis kuna mötlesin et pole nagu kunagi enne möötnud et lasen mööta jne. Ja tulemus oli tühja köhuga 6.2.Apteeker ütles kyll et muretsemiseks pole pöhjust.Kuid olen siit internetist lugend et normaalne on 3.5 -5.5...kas siis minul on suur oht suhkruhaigusele vöi on ta juba teatud möttes olemas !!Suguvösas nagu ei tea et oleks kellegil suhkruhaigust olnd nii ,et sellest ka küsimus teile kas peaksin minema lisauuringuid tegema vöi muretsen üleliigselt !!

Lugupidamisega Indrek

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ühe näpuotsast võetud veresuhkruväärtuse alusel kellelegi suhkurtõve diagnoosi ei panda. Pöörduge oma perearstile ja laske analüüsi korrata.
Näpuotsast võetud kapillaarverest määratakse veresuhkrut glükomeetri abil ja selle riistapuu lubatud viga on +/- 1 mmol/l. See on aga piiripealsetel juhtudel liiga suur viga. Paluge perearsti määrata veresuhkur veeniverest ja nii saate täpse tulemuse, milles pole põhjust kahelda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.