laps kasvab aeglaselt 14.04.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Loodan, et oskate mulle veidi nõu anda. Olen 11,5- aastase poja ema, kes on praegu 139 cm pikk. Juba mitmendat aastat on ta klassis peaaegu kõige lühem. Aastas tuleb sentimeetreid juurde napilt viis. Ausalt öeldes paneb see mind muretsema, sest juba praegu narritakse teda koolis kääbuseks. Mida saaksin ette võtta?

Ette tänades

Ema

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie poja kasv ei välju poeglaste normaalse kasvukoridori piiridest, kuigi on sellel alumisele piirile üsna lähedal. See tähendab, et tegemist on tõenäoliselt normi variandiga. Kuna puberteediaegne kasvuspurt pole tal veel alanud, kiireneb pikkuskasv aasta-paari möödudes ja lõpuks võivad Teie poja narritajad ise temast lühemateks osutuda.
Igaks juhuks võiks siiski pöörduda lasteendokrinoloogile Tallinna Kesklinna Lastepolikliinikus või Tartu Lastehaiglas. Seal töötavad laste kasvuhäirete kogenud spetsialistid, kes teevad vajadusel ka hormoonanalüüsid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.