Pillid ja kilpnääre 07.03.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Lõpetasin pillide võtmise paar nädalat tagasi, võtsin 3 aastat.
Kilpnäärmega on olnud mul probleeme juba 10 aastat, aastaid oli ületalitlus ning lõpuks peale radiojoodravi tuli alatalitlus. Sain alatalitluse normi alles kuu tagasi ning tuksis oli see juulist. Uuesti peaksin minema kontrolli suvel.
Kas beebipillide lõpetamisega seoses võib miskit muutuda alatalitluse näitajatega? Kas peaksin minema arsti juurde analüüse tegema igaks juhuks varem?

Lugupidamisega
N.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Beebipillide ära jätmine kilpnäärme hormoonide tasakaalu mõjutada ei tohiks. Võite jätkata L-türoksiini Samas annuses nagu olete võtnud seni ja minna kontrolli määratud ajal.
Tervitades,
dr. Ambos.