Probleemid unega 21.02.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Juba pikemat aega on vaevanud mind probleem, et pärast treeninguid ei suuda õhtul kuidagi uinuda. Pärast treeningut tunnen küll väsimust, kuid mõni aeg hiljem kui peaks magama minema, toimub organismis midagi kummalist - tunnen hoopis tohutut suurt energiat ja jõudu ning see ei taha kuidagi mööduda. Une võib selleks ööks ära unustada, ei aita ka melatoniin. Järgmisel päeval on muidugi tohutu väsimus. Kas tegemist võib olla endokrinoloogilise probleemiga ja mida sellisel juhul teha.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Endokriinhaigusega siin küll tegemist ei ole. Talupojamõistus annab nõu nihutada treeningud hommikupoolikule või analüüsida treeningumetoodikat, et peale treeningut kuidagi und soodustavalt lõdvestuda vms. Nõu võib küsida ka unearstidelt - sellised on tõepoolest olemas ja Eestis töötavad ka mitu unemeditsiini kliinikut.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.