TSH kiire tõus 06.11.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Mure selline, et TSH ja TPO igG näidud suurenenud väga kiirelt( kahe analüüsi vahe on 3 kuud). Hakkasin võtma 1,5 kuud tagasi Teie ja oma naistearsti soovitusel (soovin rasestuda juba 1,5 aastat) L-türoksiini 50 mcg päevas, kuid näidud on hoopis halvemaks läinud, kas oskate kommenteerida miks selline muutus? Kuidas peaksin edasi toimima?

Lisan analüüside tulemused:
23.07.2018 analüüside vastused:
TSH: 3,76
TPO igG: 85
fT4: 16.0
fT3: 4,4

02.11.2018 analüüside vastused ( 1,5 kuud võetud L-türoksiini 50 mcg päevas)
TSH: 6,65
TPO igG: 161
fT4: 17.0
Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH tõusu ei põhjusta kindlasti mitte L-türoksiin, vaid ikka autoimmuunne türeoidiit. FT4 on samas endiselt normis. L-türoksiini annust võib veidi suurendada - 75 mcg-ni päevas ja püüda ravimit võtta alati hommikul tühja kõhuga. Võimalik, et kilpnäärme alatalitlus tasapisi süveneb ja asendusravi lihtsalt "ei jõua järele". Võimalik aga, et mõne aja möödudes nihkub TSH jälle allapoole. TPO tiitrit pole mõtet korduvalt määrata - see kõigub kogu aeg ja hüpotüreoosi seisukohalt TPO väärtusel tähendust ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.