küsimus 27.05.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kui TSH näit on veidi üle 5, kas ja kuidas võib see mõjuda rasestumisele ja rasedusele?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Nii minimaalne TSH tõus rasestumisele ega rasedusele mõjuda ei tohiks. Igaks juhuks võiks siiski määrata ka FT4. Kui see on korras, pole põhjust muretseda. Kõige tüüpilisemaks TSH minimaalse tõusu põhjuseks on krooniline autoimmuunne türeoidii. Seega poleks ka TPO-antikehade määramine liiast.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.