TSH, TPO-IgG ja rasestumine 24.10.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 3-aastase tütre ema ja juba üle 2 aasta ei ole õnnestunud uuesti rasestuda.
Naistearst on teinud kõik proovid ning avastas, et TSH on normist kõrgem: 5,26. Olen nüüd kuu aega võtnud l türoksiini ning näit langenud 2,56 peale. Viimases vereproovis testiti ja TPO igG näitu ja see oli 126.8. Mida see näitab? Kas rasestumine võib ikka olla raskendatud?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TPO IgG kõrge tiiter viitab autoimmuunsele kilpnäärmehaigusele ja seega on TSH mõõduka tõusu põhjuseks autoimmuunne türeoidiit. See tähendab, et L-türoksiini peaksite TSH normis hoidmiseks jätkuvalt tarvitama. Rasestumist kõrge TPO ei takista.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.