kilpnäärme hormooni mõju öötöö korral 16.10.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Mõne aasta eest sain kilpnäärme radioaktiivset ravi ja võtan nüüd igal hommikul türoksiini. Nagu aru sain, tulebki seda võtta hommikul kohe peale ärkamist enne sööki-jooki. Aga nüüd soovin minna öötööle ja olen pisut segaduses, et kuidas ja kas üldse ravim mõjub, kui võtan seda peale tööd ja enne puhkama heitmist? Kuigi kellaaeg jääb samaks, on organismi seisund ju teine. Või on sellise ravimi puhul öötöö siiski ebasoovitav ja ma peaksin jääma regulaarsete töö-päevade ja une-ööde juurde?

Tänan

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Võite öötööle minna. Ravimi võtmise aeg sättige endale mugavaks. See võib jääda ka endiselt hommiku peale, sest tõenäoliselt igal ööl Te tööl ei ole. Kilpnäärme hormoonide sisaldus ei kõigu ööpäeva lõikes kuigivõrd kui ravimit regularselt tarvitate.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.