mitu korda võib võtta päevas dialevelit,kui suhkur veres on kõrge 13.10.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

ostsin dialeveli tabletid,kui suhkur on kõrge,mitu korda päevas võib seda võtta

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Dialevel sisaldab alfa-lipoehapet, kaneeli ja kroomi. See on käsimüügfiravim, mille veresuhkrut langetav mõju on kas üsna tagasihoidlik või puudub hoopis. Kui veresuhkur on kõrge, tuleb kasutada ikka retseptiravimeid, mida perearst Teile välja kirjutab. Esmavaliku ravimiks on metformiin, vajadusel lisab perearst metformiinile mõne teise valiku ravimi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.