madal progesteroon ovulatsiooni faasis. 08.06.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mul on tüskli 19. päev ja lasin oma hormoone mõõta, kuna ma olen umbes 2 aastat vaevlenud kõõma ja aknega otsmikul ning lisaks on küüned väga haprad ja juukseid langeb välja. Algul arvasin, et see ehk ärevusest, sest olen koguaeg negatiivselt meelestatud ja ärev et nagu aimaksin koguaeg midagi halba. Depressiooni enda arust mul pole. Aga analüüside järgi on mul progesteroon kuidagi madal, kui hetkel peaks olema ovulatsiooni faas. Oskate vastuseid kuidagi kommenteerida? Tänud!

analüüsi vastused:
E2- 935
FSH- 10,24
LH- 37,77
PRL - 289
PROG - 0,672
TESTO - 0,973

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ainus, mis öelda oskan, on see, et ehk ei olnud tsükkel, mille II faasis analüüs tehti, ovulatoorne. Absoluutselt kõigi tsüklite käigus ei peagi ovulatsiooni toimuma. Kõõma ja aknega siin küll seost ei ole. Siiski soovitan oma günekoloogiga veidi nõu pidada, kuivõrd võiks olla Teie puhul tegemist üldisema probleemiga. Meessuguhormoonide määramiseks on õige aeg tsükli I faasis.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.