Vereproov 13.12.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, mul naistearst tegi vereproovid aga seal paljud näidud korrast ära. Oskate anda nõu millest need tulla võivad.
hCG (intaktne + fb) Alla normi0,100U/L
TSH0,600mU/L
fT4 Alla normi8,75pmol/L
LH Alla normi9.3U/L
Prolaktiin Alla normi94mU/L
Östradiool 228pmol/L
FSH 5,4U/L
Progesteroon <1,0nmol/L
Testosteroon Üle normi2,6nmol/L
Vaba androgeeni indeks 3,4%
Suguhormoone siduv globuliin 76,4nmol/L

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegelikult on tehtud analüüsis enamus näitajaid korras ja mingit hirmsat tõbe tehtud vereproov ei näita. TSH on korras ja kuigi FT4 on normist veidi madalam, siis kilpnäärme alatalitlust see veel ei näita. hCG madal tase näitab, et Te pole rase. LH 9,3 U/l ei saa küll kuidagi olla alla normi, ikka normis. Prolaktiini väärtus omab tähendust üksnes siis kui see on normist kõrgem. Normist madalam väärtus enamasti kliinilist tähendust ei oma. Testosteroon on küll üle normi, kuid vaba androgeeni indeks korras. Mitmete määratud näitajate norm sõltub lisaks veel menstruaaltsükli faasist ja on enne ja pärast ovulatsiooni suuresti erinev. Täpsemalt annab Teile selgitusi analüüsid määranud arst, kes teab miks ta need määras ja mida täpselt kontrollida tahtis.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.