Kilpnäärme näidud 15.09.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Tegin tasulised uuringud SYNLAB laboris, kas need näidud näitavad,et mul on kilpnäärme haigus ja peaksin pöörduma endrokrinoloogi vastuvõtule?Või kordama enne veel analüüse mingi ajapärast uuesti?
TSH 6,60
FT4 11.51
TPO-Ak >1300
Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Need näidud näitavad, et Teil on krooniline autoimmuunne türeoidiit ja sünnitusjärgselt on tekkinud kilpnäärme talitluses väike nihe alatalitluse suunas.
Soovitan analüüse perearstile näidata ja TSH, FT4 1-2 kuu möödudes korrata. Kui analüüsid pole normaliseerunud, suunab perearst Teid tõenäoliselt endokrinoloogi vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.