Rasedus 28+4 ja kilpnäärme näidud 27.10.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 28+4 nädalat rase. Põdesin koroonat septembri alguses ja käisin peale seda vereproove andmas. Selgus, et kilpnäärme näidud ei ole korras. Septembri lõpus oli TSH 0,44. fT4 ei mäleta aga oli normis. Nüüd kuu aega hiljem pidin tegema kordus vereproovi. TSH on langenud 0,154 peale aga fT4 on normis 12,4. Perearst soovis kuu aja pärast uuesti tulla vereproovile ja hetkel mingeid rohtusid välja ei kirjutanud kuna fT4 on korras. Kas muretsemiseks on põhjust? Ja kui palju see loodet hetkel mõjutab? Endal tervise poole pealt kaebusi pole.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Küsimus eelnevalt vastatud.