kilpnääre ja keha valutavad peale antipiootikumi ravi. 27.01.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Kui põiepõletiku ravikuur antipiootikumidega sai läbi ( 15 päeva) lõi mulle tervesse kehasse põletav valu,hiljem hakkas valu tegema ka kilpnääre.Nõrkus ja väsimus ka.Võtan väiksest peale ka L-Thyroksini 1,5tabletti. Sellist asja pole aga varem olnud.Kas see võib olla antipiootikumidest ja kas see valu möödub löpuks ise?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
See on nüüd küll üks väga segane lugu. Põletav valu kogu kehas - kuidas Te nii üldse elada saate? Siin ei ole küll muud nõu, kui koheselt kiirabi kutsuda. Kui ikka kogu keha põletavalt valutab, ei suuda Te küll selle iseeneslikku möödumist oodata. Kas sellise vaeva võiksid esile kutsuda põiepõletiku raviks kasutatavad üsna nõrgatoimelised antibiootikumid, on väheusutav. Kindlasti ei pane ükski antibiootikum valutama kilpnääret - see on selge. Kui midagi kaela piirkonnas valutab, tuleb esmalt selgeks teha, mis see on.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.