Tiotil ja rinnaga toitumine 06.10.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Sünnitasin 4,5 kuud tagasi. Toidan rinnaga. Kuu aega tagasi hakkasin mul juuksed välja langema. Hakkasin kohe võtma vitamiinid. Kuid see eriti ei aidanud. Pöördusin perearsti poole, kes soovitas kilpnäärme kontrollida. Analüüsid on sellised TSH väiksem kui 0,01 mIU/l ja FT4 23.68 pmol/l. Kirjutas mulle välja Tiotil. Küsimus: kas tõesti juukse langetus võib olla tingitud nendest analüüsidest? Väga ei taha seda preparaati võtma hakata nii kaua, kui on toidan last!!! Äkki juukse väljalangemine on ajutine asi ning on seatud raseduse ja sünnitamisega. Teised sümptoomid mul puuduvad. Soovitage palun midagi. Endokrünoloogi arsti aeg on alles 31.10....

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt on Teil autoimmuunne kilpnäärmehaigus, mis on sünnitusjärgselt ägenenud ja põhjustanud mõõduka ületalitluse. Kuna vaevusi Teil ei ole (peale juuste väljalangemise, mis on tõenäoliselt hoopis imetamisega seotud), ei soovita esialgu veel tiotiili võtma hakata. Kui jõuate 31.10 endokrinoloogi vastuvõtule, teeb tema tõenäoliselt kordusanalüüsid ja selgub, kas ületalitlus on süvenenud või hoopis möödunud. Juhtuda võib nii ühte kui teist ja kui ületalitlus tõesti süveneb, võib imetamise kõrvalt ka mõõdukas annuses tiotiili võtta - rinnapiima satub seda vähe ja last see ei kahjusta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.