Kas võib olla asi kilpnäärmes? 24.02.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul mure seisneb selles, et olen äsja imetamise lõpetanud (laps on 6-kuune) ja hakkasin nüüd oma toitumist jälgima ja trenni tegema rohkem. Olen seda teinud umbes kuu aega, aga kehakaal ei lange. Olen rääkinud toitumisspetsialistidega ja nende meelest mu päevane kaloraaž ja toitumine selline, et kaal peaks ikkagi langema vaikselt. Trenni teen umbes 3-4 korda nädalas, mõned raskemad ja mõned kergemad trennid ja päevane kaloraaž umbes 1700. Pikkus 168 ja hetkekaal 81. Juukseid tuleb ka ohtralt peast siiamaani. Mälu on väga kehv. Ma nüüd ei teagi, kas tegemist lihtsalt sellega, et peale sünnitust ongi organism natuke teine ja võtab aega, kuniks organism taastub sellest kõigest või peaksin muret tundma kilpnäärme üle või alatalitluse tõttu? Kas oleks mõtekas perearstilt küsida proovide võtmist või saab seda teha ainult endokrinoloog? Perearst naljalt igasugu proove ei kipu võtma kahjuks. Ise peab väga peale käima.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Igaks juhuks võiks kilpnäärmehormoone (TSH) ju kontrollida. Samas soovitan olla kannatlik. Peale sünnitust ja rinnaga toitmise lõpetamist kulub organismil taastumiseks oma aeg. Lisaks on Teie elu pöördumatult muutunud - laps nõuab pidevalt tähelepanu ja hoolitsust, muu jääb esialgu tahaplaanile. Sageli ei saa öösiti piisavalt und jne. Umbes aasta jooksul peale sünnitust läheb kõik siiski enam-vähem rööpasse, küll need kilod siis ka kaduma hakkavad.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.