Kilpnäärmehormoonid 14.09.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Sain täna kätte analüüsi vastused:
Kilpnääret stimuleeriv hormoon ehk TSH 1.79 mIU/l (normväärtus 0.4 - 4 mIU/l)
FT4 ehk vaba türoksiin 10.88 pmol/l , normväärtus 11.5 - 22.7 pmol/l
TPO Ak ehk kilpnäärme autoantikehad 28 kU/l , normväärtus < 60 kU/l

Vaatan, et see FT4 on normist veidi madalam. Mida see tähendada võiks?

Kaebused algasid umbes 30 päeva tagasi kui päevad ei alanud ja naistearsti juures kehasisene ultraheli näitas, et OV justkui poleks toimunud ja folliikul lõhkemata. PAP-test oli ka piiripealne.
Arst ütles, et kõik see võib olla ka suure stressi tõttu. Seda mul on olnud küll, kuna aasta tagasi murdsin jalaluu ja taastumine on siiani olnud raske. Meeleolukõikumisi on ka, aga see võib ka olla stressi tõttu.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kilpnäärme hormoonanalüüside tulemused on korras, hoolimata FT4 vähesest langusest. Päevade hilinemise põhjuseid tuleb otsida mujalt. Isoleeritud madal FT4 kilpnäärmehaigusele ei viita.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.