Kasvuhormoonravi 27.01.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, sooviksin teada, kas mul oleks kuidagi võimalik pikemaks saada. Isa on mul 184 cm pikk ema on 164 cm pikk ja ise olen 163 cm pikk ja sündides olin ma 47 cm pikk. Olen ka sünnitanud lapse aastal 03.03.2010. Sooviksin väga pikemaks saada vähemalt 170 cm, kas oleks seda kuidagi võimalik saavutada?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei ole Teie puhul pikemaks kasvamine enam kuidagi võimalik (ka kasvuhormoon Teie puhul enam lisakasvu ei anna). Arvan, et tegemist on pseudoprobleemiga - 163cm on naise jaoks kõigiti normaalne kasv.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.