väiksed käed 28.09.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Probleem selline, et olen juba 21-aastane noormees, kuid mu käed on väikesed (lühikesed sõrmed ja peened käevarred) võrreldes ülejäänud kehaga, samasugused nagu tüdrukute omad. Kas võin mõned aastad veel oodata või peaks juba praegu perearsti poole pöörduma kasvuhormoonide saamiseks?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kasvuhormoonravi käte pikemaks ja musklilisemaks muutmiseks küll ei kasutata. Pigem võib soovitada jõusaali.
Kui Teie arvates on Teie keha ebaproportsionaalne või liiga naiselik, võib perearstiga siiski nõu pidada küll. Arsti kogenud silm aitab neid aspekte objektiivselt hinnata arvestades ka pärilikkust jne. Kui mure põhjendatud, annab perearst ka saatekirja vajaliku spetsialisti vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.