Jätk kilpnäärme sõlme asjus 16.10.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tänud doktor, see vastus oli rahustav.
Koeproov võeti mul nii, et sonogrammi tegija oli ka kohal ja näitas õiget kohta ning doktor võttis koeproovi nö samal ajal...ent analüüs ei andnud tulemust...kirjas oli, et saadi piisav arv kudesid küll.
Esimene augusti sonogramm näitas et vasakpoolne sagar on normaalsuuruses:4 x 1 x 1.3 cm. See parempoolne on suuruses: 5.4 x 1.35 x 1.9 cm, seetõttu võeti koeproov.
Tänud veel kord vastamast

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui proov võeti õigest kohast ja saadi ka piisav arv kudesid, siis ei saa ka proovi kuidagi nurjunuks lugeda. Kui proovis oli ainult normaalne kilpnäärmekude, on see viiteks, et pahaloomulise sõlmega tõenäoliselt tegemist ei ole (päris 100%-list garantiid ei anna siiski ka healoomuline koeproov). Seega arvan, et muretsemiseks suurt põhjust pole, 6-12 kuu möödudes võiks aga korduva ultraheliuuringu siiski teha.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.